Отримання ВНЖ іноземним інвесторам в Україні
Відповідно до чинного законодавства іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах приїхали в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території обмежений проміжок часу (не більше 90 днів протягом 180 днів, при цьому відлік починається з дати першого в'їзду). Після закінчення цього терміну, необхідно або його продовжити, або виїхати з країни. При необхідності більш тривалого перебування на території країни
В даний час в Україні оформляються два типи дозволу на проживання: тимчасовий і постійний.
Посвідка на тимчасове проживання (ПТП) - це документ, що засвідчує особу іноземного громадянина або особи без громадянства, і підтверджує його законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Посвідка на постійне проживання (ППП) - це документ, що засвідчує особу іноземного громадянина або особи без громадянства, і підтверджує його право на постійне проживання в Україні.
Посвідка на тимчасове проживання видається строком до одного року, постійний - безстроково.
Основна зміна, яке приніс з собою вказаний закон, - це визначення інвесторів, як нової категорії іноземців, які мають право оформити тимчасовий вид на проживання або постійний (ППП).
Якщо іноземний громадянин планує отримати посвідку на проживання в Україні в 2021 році через інвестиції, то йому слід при підготовці документів в ГМС подбати про те, щоб підтвердити один з наступних фактів:
Іноземець готує папери, що встановлюють, що він виступає в ролі засновника / учасника / бенефіціара в офіційно зареєстрованому на території України юридичну особу. Якщо, наприклад, іноземець одночасно грає все три перелічені ролі, то документальний доказ слід підготувати лише для однієї з них. Крім документів, що підтверджують статус іноземця в українській компанії, буде потрібно докласти також виписку з ЄДР про її оформленні відповідно до встановленого в Україні порядком.
Розмір частки в статутному фонді компанії у іноземця повинен становити не менше 100 тис. Американських доларів. При цьому інвестиція повинна бути зафіксована належним чином і проведена в гривні за курсом Національного банку України.
Перелік документів для підтвердження зробленої інвестиції
Для оформлення тимчасової посвідки на проживання через інвестиції в 2021 році іноземного інвестора потрібно підготувати і подати відповідні документи. Розпочати їх збирати можна з письмового зобов'язання компанії миттєво повідомити в відділення ГМС, якщо раптом іноземець втратить свій статус учасника, засновника або бенефіціара. Складається такий папір від імені директора компанії, який завіряє її своїм підписом і печаткою.
Потім готують інші документи, характер яких залежить від того, як саме проводять іноземні інвестиції:
- копії установчих документів створеної компанії;
- інформація про розмір частки іноземця, яка зобов'язана перевищувати еквівалент $ 100 тис. за курсом валют від НБУ, що діяв на момент скоєння капіталовкладення, якщо інвестицію здійснювали в грошах;
- якщо інвестор зробив свій внесок у вигляді рухомого майна, привезеного з-за кордону, то на такий випадок необхідно додати копії митних декларацій плюс копії актів, які фіксують процес прийому / передачі матеріального майна;
- якщо інвестор передає до статутного фонду компанії рухоме / нерухоме майно (квартира або будинок в Украіні), куплене в Україні, то інвестиція вважається зробленим у матеріальній формі, а підтверджуючими документами стають акти прийому / передачі;
- довідка про обсяг володіння цінними паперами, а також про їх вартість на момент покупки, якщо інвестор з-за кордону є акціонером оформленого в належному порядку акціонерного товариства в Україні.
Крім того, слід підготувати обов'язковий для отримання ВНЖ пакет документів, серед яких:
- Заповнений бланк заяви.
- Прохання від імені директора офіційно оформленого юрособи України.
- Паспорт іноземця в оригіналі для пред'явлення плюс копія з нотаріально завіреним перекладом на українську.
- В'їзна віза або оформлена в момент перетину КПП на кордоні імміграційна карта (оригінал і копія).
- Страховка.
- Фотографії (4 шт.) Формату 3.5х4.5 см.
- Довідка про присвоєння в податковому органі персонального номера платника податків.
- Квитанції або чеки, що свідчать про сплату послуг міграційної служби та державного мита.
Зібравши і подавши всі документи, залишається чекати, поки співробітники ГМС перевірять іноземця та його статус:
- В першу чергу встановлюють, чи дійсно іноземний інвестор офіційно числиться в ролі бенефіціара / учасника / засновника української компанії.
- Фігурує компанія оформлена відповідно до законодавства.
- Розмір зробленої інвестиції підтверджується даними з офіційного сайту НБУ, щоб упевнитися - вкладення на момент їх здійснення перевищували $ 100 тис.
У свою чергу, Міграційна служба України мають право запитати додаткову документацію, здатну підтвердити, що іноземного інвестора є достатньо підстав для оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні в 2021 році
Источник: https://ctm-group.com.ua/sitenews |